Pas suksesit të prekur në Lindjen e Mesme, Amerikën Latine dhe në shumë vende europiane, industria e filmit do të fillojë të synojë tregje të tjera. Faqja jone e vjeter ne Fb me 54000 fansa eshte e fshire nga Facebook andaj ne te ardhmen te gjitha serialet turke do i gjeni ketu. videotekaime. Ai ka aktruar në disa nga serialet më të ndjekura turke si ” Kayıp Şehir-Lost City” dhe “Her Sevda Bir Veda”. 606 vind-ik-leuks · 3. Ky portal u themelua më 1 Gusht 2016, me qëllim që të bëhet një medium i besueshëm, i pa-anshëm politikisht, i pavarur dhe duke synuar gjithmonë që me ndershmëri të zhvillojë detyrën e një mediumi të dashur për lexuesin shqiptar. Sipas të dhënave nga Ministria e Kulturës dhe Turizmit, serialet turke. Mollë e Ndaluar Molla e Ndaluar - Episodi 48! March 4, 2019. Por serialet turke tashmë kanë pushtuar vendet e Ballkanit, ato mbërthejnë para ekraneve miliona shikues, por nuk mungojnë aso ato indiane. com Ketu mund të gjeni Seriale turke me. Ndërsa janë transmetuar edhe te ne. Serialet turke i marin vëmendjen Ledion Liços: “Shpërdorojnë neuronet” 31/05/2017 Ndonëse nuk i është drejtuar në mënyrë të drejtpërdrejt, ‘sulmi’ duket qartë që shkon për televizionin rival e në këtë rast për televizionin ‘Klan”. Pelqejeni faqen tonë në facebook per ti ndjekur Serialet e reja, dhe Episodat e fundit. Aktori ka vendosur të marrë 5 vjet shkëputje nga aktrimi. Varësisht prej episodi, zgjidhni opsionin i cili ju përshtatet apo ju punon më mirë. Për vetë faktin se serialet turke janë kthyer në trendy-n e kohës në Shqipëri dhe mbarë Europën, "Lot në Detin e Zi" bashkë me disa seriale të tjera që mund të ndiqen në Vizion Plus, po marrin një pjesë dominuese edhe në audiencën e Shqipërisë. Mirësevini në faqen www. Te dashur fansa, nga sot serialet dhe filmat tone i gjeni ne https://albkinema. Në serialet turke i vendosin edhe reklamat qeveritare. Te gjitha serialet me te reja te perkthyera ne gjuhen Shqipe apo te dubluara ne gjuhen Shqipe mund ti gjeni ne kete faqe te. Serialet turke po shënojnë të ardhura marramendëse nga shitja në shumicën e shteteve të botës. Varësisht prej episodi, zgjidhni opsionin i cili ju përshtatet apo ju punon më mirë. Ritransmetimi cdo dite ne oren 17:00 ne 3 Plus dhe nga e hëna në të premte në Jolly HD në orën 20:00. IPKO-DIGITALB sjellë serialet më të mira turke përmes kanaleve të reja. shiko seriale turke ne alsat dashuri dhe denim lale pjesa72 shiko serialet turke ne alsat eja shiko ashtu sic koha kalon filma te vjeter shqiptare ezel shqip shekulli madheshtor hiko serialet turke ne alsat m shiko seriale turke ne alsat shiko serialet turke ne alsat ashtu sic koha kalon ezel shqip oule bir gece sesleri zamanki 40 shiko. Seriale Turke në Shqip. Seriale Turke Shqip HD. NUK luftohen kto sene me "shprehje t'mllefit" n'foruma. 3 048 pëlqime · 2 duke folur në lidhje me këtë. V KING Filma dhe Seriale Shqip. Për vetë faktin se serialet turke janë kthyer në trendy-n e kohës në Shqipëri dhe mbarë Europën, "Lot në Detin e Zi" bashkë me disa seriale të tjera që mund të ndiqen në Vizion Plus, po marrin një pjesë dominuese edhe në audiencën e Shqipërisë. Kjo është bërë një arsye kërkimi nga ana e sociologëve. Adhuruesit e dramave turke, do të mund t’i shikojnë ato të gjitha tëtitruara nëgjuhën shqipe. Dyshja e Mrekullueshme - Epizodi 13; Perplasja (Carpisma) epizodi 3 - Ekskluzivisht ne EjaShiko. Është fakt: Serialet Turke po pushtojnë botën! Tregu mediatik turk i cili ka hyre pothuajse në mbarë botën, madje edhe aty ku nuk besohej se nuk do të hynte kurrë dhe nuk do kishte sukses, duke filluar nga Amerika Latine, serialet e të cilës janë mbajtur si më të bukurat, e duke përfunduar në Europë me Mediaset e cila së fundmi po transmeton dy seriale turke, për mos të. Tweet në Twitter. Mos ma lësho dorën. Ejashiko – Te gjitha serialet ne nje vend. Gylperi - Episodi 60. Seriale Turke Shqip. 21-shi osht medium per ni audience t'caktume. V KING Filma dhe Seriale Shqip. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. oFFiciaL Page @VIDEOTURKE. “Mos u dorëzo” dhe “Dashuri e pafund” po thyejnë rekord audience në Marok duke u kthyer kështu në serialet e preferuar. Gjatë viteve të fundit, telenovelat turke kanë marrë një vëmendje të madhe në Shqipëri. me qesi kuazikritika kurr s'kena me mujt me mrri kurrkun. Seriale Shqip - Seriale te Ndryshme dhe Seriale Turke me Titra Shqip. Sigurisht qe Molliqaj kushton me lire se serialet turke por efektin e ka te njejte. Zemheri - Shqip. Gazeta “The Guardian” ka shkruar rreth kësaj çështje një tekst të quajtur: “Si televizioni turk po pushton botën”. Nëse keni ende një telefon te vjetër model “Nokia3310” apo një aparature playstation të vjetër në shtëpi mund të merrni deri në 2 mijë euro, kështu që kontrolloni me kujdes bodrumin. Shumë prej femrave i shohin serialet apo filmat vetëm për shkak të aktorëve të kuruar në detaje. 18/01/2019. Ai vazhdoi edhe me seriale turke ku ishte protagonist kryesor. Send Message. To se mi líbí. Ne kemi parë shumë lajme në lidhje me serialet turke, duke filluar që nga Lindja e Mesme, Afrika e Veriut, Evropa, Azia dhe Amerika Latine Dramat turke janë shitur në mbi 100 vende të botës dhe Turqia është bërë eksportuesi i dytë më i madh në botë i serive televizive, pas SHBAve, me mbi 200 milionë dollarë fitime vjetore dhe pas çdo viti, shifrat e fitimeve kanë qenë edhe. Serialet me perkthim SHQIP, Gostivar. Sigurisht qe Molliqaj kushton me lire se serialet turke por efektin e ka te njejte. Prej disa muajsh, në ekranin e Vizion Plus Elçin Sangu (Defne) dhe Baris Arduç (Omer) na kanë mbërthyer pas ekranit. Përpara telenovelave turke, pjesë e bisedave të ditës ishin personazhet Çeleste, Paloma, Rubin, Mehmet, Sylejman, Elif, Omer, e dhjetra e dhjetra emra të tjerë personazhesh që shfaqen aktualisht. Objektivat janë më të mëdhaja në këtë industri” tha ai. “Mos u dorëzo” dhe “Dashuri e pafund” po thyejnë rekord audience në Marok duke u kthyer kështu në serialet e preferuar. Siyah Beyaz Aşk 14. Filmi tregonte historinë e dashurisë së një turkeje dhe një greku. Përveç miliona shikuesve turq, ata pranë televizorit kanë mbledhur edhe mijëra shikues të tjerë në gjithë botën. Pelqejeni faqen tonë në facebook per ti ndjekur Serialet e reja, dhe Episodat e fundit. Find images and videos about ayaz, serkan cayoglu and kiraz mevsimi on We Heart It - the app to get lost in what you love. com Ketu mund të gjeni Seriale turke me. Movie/Television Studio. Nisur nga një artikull i The Guardian, ku përshkruhet si nisën dhe si u përhapën në mbarë botën serialet turke, të njohura si dizi, realizuam një sondazh në Anabel për të parë se cilat prodhime turke rezultuan më të suksesshme tek audienca shqiptare. Mi piace: 67. 21,368 likes · 22 talking about this. falë serive të shumta që për vite e vite po transmetohen në televizionet tona, tashmë të gjithë i njohim shumë nga emrat e aktoreve turke që kanë bërë emër në këtë fushë, shkruan gazetablic. Serialet Me Te Famshme Turke Ne KTV Dhe RTV 21. Serialet turke gjatë pesë vjetëve të fundit kanë arritur të pushtojnë shikuesit e 36 shteteve, ndërsa në shtetet arabe janë më të shikuarat në histori. Përderisa, një orë më pas nis …. Serialet turke kanë bërë bujë të madhe. Gazeta "The Guardian" ka shkruar rreth kësaj çështje një tekst të quajtur: "Si televizioni turk po pushton botën". Serialet Soz dhe Çukur sikurse e dini perkthehen dhe publikohen nga www. Sipas një artikulli të publikuar se fundmi nga Agjencia Anadolu (AA), serialet që shiten dhe shihen në më shumë se 140 shtete të botës sjellin një përfitim vjetor prej më shumë se 350 milionë dollarësh. Kur flitet se fillon ora e serialit turk, të gjithë familjarët gozhdohen para televizorit. Bölümde Ferhat’tan, Aslı’ya uzun zamandan beri beklenen itiraf geliyor!. Intervista kur Demet Özdemir dhe Yusuf Çim flasin per lidhjen e tyre ne emisionin Star Life qe transmetohet ne kanalin Star Tv! Ne linkun e meposhtem mund te gjeni edhe informacione te tjera ne. Almeda Abazi merr vendimin e papritur, zbulon arsyen pse nuk do ta shohim më në serialet turke Shkruar nga SOT. Serialet turke, duke filluar që fillimi i vitit të ardhshëm do të synojnë një treg tjetër ndërkombëtar, Azinë Perëndimore. M0s ma lesh0 doren – Pamje nga Ep. Shumë prej tyre kanë arritur të kalojnë edhe filmat kinematografikë përsa i përket cilësisë, pasi kanë mundësi zhvillimi të personazheve, ndryshe nga filmi. Si pasojë e shikueshmërisë së madhe nga SHBA-të në Rusi, nga shtetet e Ballkanit në Lindje të Mesme, nga Lindja e Largët në. Serialet televizive kanë pësuar evolucion të madh që nga vitet ’90. Serialet me perkthim SHQIP, Γκόστιβαρ. Mi piace: 67. "Serialet turke janë shpikje të Velija Ramkovskit dhe jo rastësisht lajmet janë të përfshira në këto seriale si një pako. Kanali TDC ofron serialet më të mira të kinematografisë turke 24 orë në ditë. 976 Mal · 53 Personen sprechen darüber. deniz, një grua e re. Kıvanç Tatlıtuğ (lindi më 27 tetor 1983) është aktor turk, model dhe ish basketbollist. 2 views this month. Shumë prej femrave i shohin serialet apo filmat vetëm për shkak të aktorëve të kuruar në detaje. Ketu do ti postojm te gjithe serialet me perkthim shqip www. When Office was released. Duke filluar nga 1 Prilli, IPKO-Digitalb sjellë ekskluzivisht në platformën e saj kanalin më të mirë televiziv të serialeve turke, i cili do të pozicionohet në numrin 181. Pelqejeni faqen tonë në facebook per ti ndjekur Serialet e reja, dhe Episodat e fundit. 10 serialet e huaja që çmendën publikun shqiptar. Gefällt 67. Forum-islamik. 2019/09/04. ÇUKUR “Çukur” (Gropa) është emri i një prej lagjeve më të rrezikshme të Stambollit, ku të gjithë njerëzit e cilësojnë njëri-tjetrin anëtarë të një familjeje të madhe që mbijetesën e siguron nga paratë e krimit. Seriale Turke - Shqip. Shikoni, seriale me titra shqip turke, amerikane, italiane, indiane, vizatimore me cilesi te larte,. Tv Klan - Televizioni Kombetar Shqiptar me i ndjekur. 1 萬個觀看次數 · 2017年7月4日. Me thirr Nene - Episodi 10 - Seriale Shqip. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. 67,382 likes · 3,264 talking about this. in/ Futuni ne google, shkruajeni www. Serialet turke dhe spanjolle. © 2020 by Studio Serial. Serialet turke po shënojnë të ardhura marramendëse nga shitja në shumicën e shteteve të botës. Almeda Abazi merr vendimin e papritur, zbulon arsyen pse nuk do ta shohim më në serialet turke Shkruar nga SOT. M0s ma lesh0 doren – Pamje nga Ep. Që kur Partia për Drejtësi dhe Zhvillim erdhi në pushtet në 2002, seritë televizive janë bërë eksporti më tërheqës i Turqisë. Seriale Shqip Me Titra Shqip - Seriale Turke me perkthim shqip si dhe Seriale te Ndryshme me titra Shqip. 555 Personen sprechen darüber. 150 drama turke që janë shitur në më shumë se 100 shtete janë. Loading Newer Post. Pas suksesit në Tring dhe kërkesa të shumta të publikut, edhe në redaksinë e IMA, Vizion Plus ka vendosur të propozojë romancë-komedinë Stina e Qershive (Kiraz. Pas publikimit të promos nga faqja zyrtare e Tv Klan, vihet re se këtë vit seralet turke nuk janë më të përfshirë në listë. Kanali me seriale pa kufi-TDC, hapet sonte në orën 19 me dramën “Mama dhe Nëna”, e cila tregon rrëfimin e dy grave, jetët e të cilave ndërthuren me njëra tjetrën papritur. Do kerkoja qe filmi te mos merret nga faqe te tjera pa lejen time, kush ka. com Ketu mund të gjeni Seriale turke me. Gylperi - Episodi 61. Ndersa jane transmetuar edhe te ne. 1,6 mijë pëlqime. E Enjte 30 Maj 2019, 20:08 / Kategoria Showbiz shqiptar / Read in English. Deniz, një grua e re, e bukur dhe e suksesshme, ka një peng të vetëm në jetë. Si gjithmonë “TV Klan” nuk heq dorë nga serialet turke, të cilat përpara disa viteve thyen barrierën në Shqipëri përmes këtij kanali. Mirësevini në faqen www. com Ketu mund të gjeni Seriale turke me Perkthim Shqip, Filma me. ABOUT FLUTURAT SERIALE TURKE NË SHQIP. Sipas një artikulli të publikuar se fundmi nga Agjencia Anadolu (AA), serialet turke që shiten dhe shihen në më shumë se 140 shtete të botës, sjellin një përfitim vjetor prej më shumë se 350 milionë dollarësh. Ne ju sjellim opsione të përplota qe të keni komoditet: TË GJITHA EPISODAT - Thjesht zgjidhni një serial ose episod dhe të gjitha episodat të serialit do ju shfaqen. Bëhet fjalë për aktorin Kivanç Tatlitug , i njohur për shumë role në serialet turke, si Behluli i “Dashuri e Ndaluar”, Kuzey te “Kuzey & Guney”, Kurt Seit te “Kurti dhe Sura”, por më i freskëti është rolit të tij në serialin “Xhesuri dhe e Bukura”. Aktorja turke "Gylseren" vjen me një serial të ri, paga marramendëse që do të marrë për këtë projekt - Duration: 1:14. Serialet Turke. Intervista kur Demet Özdemir dhe Yusuf Çim flasin per lidhjen e tyre ne emisionin Star Life qe transmetohet ne kanalin Star Tv! Ne linkun e meposhtem mund te gjeni edhe informacione te tjera ne. Kur flitet se fillon ora e serialit turk, të gjithë familjarët gozhdohen para televizorit. Find images and videos about ayaz, serkan cayoglu and kiraz mevsimi on We Heart It - the app to get lost in what you love. Continue Reading P’eng i Dash’urise – Episodi 234 – Sezoni II. Shikoni seriale turke me cilesi HD dhe pa ngecje ,linqet i keni posht videos te cdo episodi 🙂 ose ne www. Serialet turke, inspirim për emërtimin e fëmijëve. Te gjitha serialet me te reja te perkthyera ne gjuhen Shqipe apo te dubluara ne gjuhen Shqipe mund ti gjeni ne kete faqe te Facebookut. Faqja jonë është një faqe e cila ju’a mundëson t’i shikoni serialet më të fundit dhe më të shikuarat turke me përkthim shqip krejtësisht falas. Serialet turke gjatë pesë vjetëve të fundit kanë arritur të pushtojnë shikuesit e 36 shteteve, ndërsa në shtetet arabe janë më të shikuarat në histori. 21-shi osht medium per ni audience t'caktume. Postimet e Fundit. Welcome To Serialet Turke. Linku i lajmit u kopjua. Serialet e ndejkura turke kanë anën e tyre të errët, zbulojeni. Seriali i parë u transmetua në verë 2005 nga kanali MEGA TV. OPEC propozon reduktimin me 1,5 % të prodhimin global të Për 100 kg mbeturina, fermerët do të marrin nga 30 kg ple Britania e Madhe, blerësi më i madh i arit rus. Kivanç Tatlitug, ylli i shumë filmave të njohur dhe një ndër më të pëlqyerit në Turqi, fama e të cilit ka depërtuar edhe në Shqipëri dhe vendet e tjera ballkanike, tregoi për The Guardian arsyen pse mendon se kinematografia turke po korr sukses. Kur flitet se fillon ora e serialit turk, të gjithë familjarët gozhdohen para televizorit. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. Shpesh dëgjojmë të thuhet se cilët janë më të bukurit apo më të paguari. Shumë prej tyre kanë arritur të kalojnë edhe filmat kinematografikë përsa i përket cilësisë, pasi kanë mundësi zhvillimi të personazheve, ndryshe nga filmi. 2 views this month. Serialet turke kane bere buje te madhe. Serialet turke po shënojnë të ardhura marramendëse nga shitja në shumicën e shteteve të botës. Shumë prej femrave i shohin serialet apo filmat vetëm për shkak të aktorëve të kuruar në detaje. Pas suksesit të prekur në Lindjen e Mesme, Amerikën Latine dhe në shumë vende europiane, industria e filmit do të fillojë të synojë tregje të tjera. Falë shpërndarjes ndërkombëtare dhe shikueshmërisë në mbarë botën, Turqia renditet vendi i dytë në. Yll i Bekuar tjera, Yll i Bekuar eja, Yll i Bekuar shiko, Yll i Bekuar i ri, Xheneta shiko. Seriale Turke - Shqip 24. *DIALOGO A ROMA* OYKU: Sai a volte sogno. Αρέσει σε 37. Dhe ajo që ju ka bërë të gjeni veten në këto filma është sepse i trajtojnë situata familjar eme shumë ndjeshmëri dhe burrat janë ato që komandojnë, njësoj si në. Një nga prezantueset më të bukura shqiptare dhe ishMiss Kosova, Arbenora Ademajn së shpejti do ta shihni në serialet turkePriveal ka mësuar se Arbnora ka qenë e angazhuar në negociata me disa regjisorë dhe produksione turke Prezantuesja ka arr. 02, 2018 Altered Carbon. Serialet turke i bëjnë një punë shumë të mirë strukturës qeverisëse. 21,368 likes · 22 talking about this. Kivanç Tatlitug, ylli i shumë filmave të njohur dhe një ndër më të pëlqyerit në Turqi, fama e të cilit ka depërtuar edhe në Shqipëri dhe vendet e tjera ballkanike, tregoi për The Guardian arsyen pse mendon se kinematografia turke po korr sukses. ABOUT FLUTURAT SERIALE TURKE NË SHQIP. Varësisht prej episodi, zgjidhni opsionin i cili ju përshtatet apo ju punon më mirë. When Microsoft started releasing its core apps on competing mobile platforms I confess I wasn't sure it was a good idea. Mi piace: 67. Seriale Shqip TV. Ju deshirojme shikim te kendshemjane gjithsej 165 pjese ne kualitet full hd. EjaShiko - Seriale me perkthim Shqip. Serialet turke, duke filluar që fillimi i vitit të ardhshëm do të synojnë një treg tjetër ndërkombëtar, Azinë Perëndimore. Me thirr Nene - Episodi 10 - Seriale Shqip. V KING Filma dhe Seriale Shqip. Faqja jonë është një faqe e cila ju'a mundëson t'i shikoni serialet më të fundit dhe më të shikuarat turke me përkthim shqip krejtësisht falas. Send Message. Ne jo vetëm që i ndjekim pafund, por jemi dhe të interesuar për aktorët, të cilët janë kthyer në “pjesëtarët e familjes”. Serialet turke po shënojnë të ardhura marramendëse nga shitja në shumicën e shteteve të botës. 2018/07/04. Për aq kohë sa komentohen gjerë e gjatë dhe transmetohen vazhdimisht në televizionet shqiptare, sigurisht që rritet edhe interesi për aktorët më të përfolur të kinemasë turke. Serialet dhe filmi per sot gati. “Ndërkohë që në vitin 2002 hynin në vizion (transmetoheshin në kinema) 9 filma turq, ky numër në vitin 2018 arriti në 180 dhe nga 2 milionë shikues të filmave të kinematografisë turke ky numër arriti në 44,5 milionë” u shpreh Erdoan duke shtuar se në anën tjetër serialet turke eksportohen në 156 vende dhe ndiqen nga 500. Mirësevini në faqen www. Ketu do ti postojm te gjithe serialet me perkthim shqip www. Disa filma të tjerë që Nik ka aktruar janë “ Alive”,”Real Playing Game”, por aktori shqiptar nuk ndalet me kaq. serialet turke 275,877 views. 粉絲專頁 有興趣 Serialet me perkthim SHQIP. in dhe pastaj shikim te kendshem. Shumë prej femrave i shohin serialet apo filmat vetëm për shkak të aktorëve të kuruar në detaje. Forgotten account? or. Intervista kur Demet Özdemir dhe Yusuf Çim flasin per lidhjen e tyre ne emisionin Star Life qe transmetohet ne kanalin Star Tv! Ne linkun e meposhtem mund te gjeni edhe informacione te tjera ne. quize ,pyetje ,argetime pafund. Gjatë viteve të fundit, telenovelat turke kanë marrë një vëmendje të madhe në Kosovë dhe Shqipëri. Serialet turke që janë shitur në të gjithë botën kanë siguruar një shifër më të lartë se 200 milionë dollarë në vitin 2014 dhe 250 milionë dollarë 2015-ën, më shumë se 10,000 dollarë më shumë se një vit më parë, sipas raportve të TİM, në Turqi. Serialet turke po shënojnë të ardhura marramendëse nga shitja në shumicën e shteteve të botës. Rtv21 is a general tv station broadcasting live from Kosova – Pristina. Zonja fazilet dhe te bijat Episodi 13 HD. Kur flitet se fillon ora e serialit turk, të gjithë familjarët gozhdohen para televizorit. Posts to Serialet Shqip. 16,462 likes · 4,032 talking about this. Tring njihet tashmë si ndër platformat me serialet më të rinj dhe të ndjekur në Shqipëri, ndaj edhe këtë herë nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Seriali "Mos ma lësho dorën" TV Show. NUK luftohen kto sene me "shprehje t'mllefit" n'foruma. Dhe ajo që ju ka bërë të gjeni veten në këto filma është sepse i trajtojnë situata familjar eme shumë ndjeshmëri dhe burrat janë ato që komandojnë, njësoj si në. Ketu do ti postojm te gjithe serialet me perkthim shqip www. 150 drama turke që janë shitur në më shumë se 100 shtete janë. Seriale Turke me përkthim shqip. Nisur nga një artikull i The Guardian, ku përshkruhet si nisën dhe si u përhapën në mbarë botën serialet turke, të njohura si dizi, realizuam një sondazh në Anabel për të parë se cilat prodhime turke rezultuan më të suksesshme tek audienca shqiptare. Αρέσει σε 37. Kur flitet se fillon ora e serialit turk, të gjithë familjarët gozhdohen para televizorit. Ozge Gurel eshte nje aktore e pelqyer turke por jo vetem,aktorja turke eshte e pelqyer ne Rusi,Pakistan,Bullgari,Poland,Angli por dhe ne shtetin tone Shqiperi. serialet turke 275,877 views. Serialet turke kanë arritur të konkurojnë famën e serialeve televizivë amerikanë, duke u shpërndarë në Lindjen e Mesme, Azi dhe Amerikën Latine. Ndër aktorët e preferuar, janë dhe disa me origjinë shqiptare, të cilët po "çmendin" vajzat. Seriali Premtimi ( Yemin ) pj episodi 23 – Alsat M perkthim shqip Shikim te kendshem. Në punimin e tij të doktoraturës, "Mediat turkofone në Ballkan" (2015), Alban Tartari, thotë se Kosova është shteti i dytë në Ballkan pas Maqedonisë që i transmeton serialet turke. Nga sot, platforma IPKO-Digitalb hapë kanalin televiziv më të mirë të serialeve turke, i pozicionuar në numrin 181. serialeShqip. Related Pages. 378 Me gusta · 54 personas están hablando de esto. serialeturkee. Mesa duket Klan do. Vetëm pak ditë më parë, ai ka qenë në Turqi, pasi ishte ftuar nga kompania më e famshme turke “Ayyapim”, për të vizituar 2 sheshxhirimet e dy serialeve më te reja, të cilat do të shfaqen së shpejti edhe në Tv Klan. Video është më poshtë: Faqja jonë është një faqe e cila ju'a mundëson t'i shikoni serialet më të fundit dhe më të shikuarat turke me. Seriale Turqisht. Ne kete faqe mund te gjeni fotografi te artisteve te preferuar Gjithashtu edhe do te argetohemi sebashku ju faleminderit. Faqja jonë është një faqe e cila ju'a mundëson t'i shikoni serialet më të fundit dhe më të shikuarat turke me përkthim shqip krejtësisht falas. Serialet turke kanë bërë bujë të madhe. Kjo është bërë një arsye kërkimi nga ana e sociologëve. Find images and videos about ayaz, serkan cayoglu and kiraz mevsimi on We Heart It - the app to get lost in what you love. Më 14 maj 2016, me aktorin turk Kenan Imirzalıoglu. Ndër aktorët e preferuar, janë disa me origjinë shqiptare. Postimet e Fundit. Këto janë lajmet më të fundit që vijnë për aktorin e njohur shqiptar, Xhelilaj. Lule te Vetmuara – Ejlyl, një vajzë 16 vjeçare qe ngacmohet seksualisht nga njerku i saj, por nëna e saj nuk e beson atë dhe ajo shkon në një jetimore, dhe e lë vajzën e saj atje, kjo është jeta e dhimbshme e Ejlylit. Ju dëshirojmë shikim të. Ata janë shitur në disa nga televizionet më të njohura të botës, transmeton KP. Serialet turke së fundmi kanë arritur të ndiqen dhe në vendet që njihen si "lindja e serialeve", pra bëhet fjalë për vendet e Amerikës Latine. Sipas tij, ndikimi i këtyre seriale vërehet edhe nëpër librari, ku është shtuar interesimi i lexuesve sidomos për librat e natyrës historike. All Rights Reserved. 5 serialet turke që fiksuan shqiptarët! Shkruar nga Anabel. Showbiz February 07, 2020 - 16:29. Me ndryshimet që pësoi Kosova pas luftës së fundit, ka ndryshuar shumë edhe trendi i emrave të fëmijëve. Prindërit kosovarë po iu lënë emra fëmijëve sipas personazheve nga serialet turke të cilat shfaqen në pothuajse të gjitha televizionet tona. com - Serialet turke po shënojnë të ardhura marramendëse nga shitja në shumicën e shteteve të botës. Serialet turke kane bere buje te madhe. Serialet turke, duke filluar që fillimi i vitit të ardhshëm do të synojnë një treg tjetër ndërkombëtar, Azinë Perëndimore. 67,609 likes · 3,532 talking about this. Serialet turke gjatë pesë vjetëve të fundit kanë arritur të pushtojnë shikuesit e 36 shteteve, ndërsa në shtetet arabe janë më të shikuarat në histori. Re: Serialet Turke Post by MaNgupja_nR1 » Mon Apr 06, 2009 6:51 pm ahahahahaha ooomg sha paskit me hjek me ket serial, ktu kur lujke u kon ramazan, e parameno edhe taravijat i paten bo ma von mi fal se njerzija s'shkojshin pershkak t'ktij filmi e n'shkoll gjith dit tu fol per Memetin e Nerminin. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. 5 serialet turke që fiksuan shqiptarët! Shkruar nga Anabel. Serialet turke, duke filluar që fillimi i vitit të ardhshëm do të synojnë një treg tjetër ndërkombëtar, Azinë Perëndimore Pas suksesit të prekur në Lindjen e Mesme, Amerikën Latine dhe në shumë vende europiane, industria e filmit do të fillojë të synojë tregje të tjera. Më poshtë e gjeni pjesën e dytë të episodit 35. Serialet Shqip. 16,462 likes · 4,032 talking about this. Shumë prej femrave i shohin serialet apo filmat vetëm për shkak të aktorëve të kuruar në detaje. 2020 – AlsatM. Serialet turke janë vërtet një produkt i ri dhe i pëlqyer për tregun grek të medieve. Nisur nga fakti që telenovelat/serialet turke - termi i saktë për të cilët është dizi - janë karakteristikë për televizionin Klan, shembujt krahasues në vijim po i marrim pikërisht nga Klani. Seriali " Beni Affet '' - Më Fal. Turke, join Facebook today. Ju kujtohet Ervin Zyfi? Ai ka. Kivanç Tatlitug, ylli i shumë filmave të njohur dhe një ndër më të pëlqyerit në Turqi, fama e të cilit ka depërtuar edhe në Shqipëri dhe vendet e tjera ballkanike, tregoi për The Guardian arsyen pse mendon se kinematografia turke po korr sukses. Per kur jan serialet nuk organizoni nje chatt me perkthim live te serialit/ episodi. Serialet turke që janë shitur në të gjithë botën kanë siguruar një shifër më të lartë se 200 milionë dollarë në vitin 2014 dhe 250 milionë dollarë 2015-ën, më shumë se 10,000 dollarë më shumë se një vit më parë, sipas raportve të TİM, në Turqi. nga: Kosovarja. Nuk u kuptua qartë se çfarë arsye e çoi bukuroshen në Turqi mirëpo atë, ua zbulojmë ne! Arbnora ka qenë e angazhuar në negociata me disa regjisorë dhe produksione turke për të provuar …. Seriale Turke Shqip. Serialet me perkthim SHQIP, Gostivar. in/ Futuni ne google, shkruajeni www. Sipas një artikulli të publikuar se fundmi nga Agjencia Anadolu (AA), serialet që shiten dhe shihen në më shumë se 140 shtete të botës sjellin një përfitim vjetor prej më shumë se 350 milionë dollarësh. "Kloni", telenovela braziliane u transmetua në Top Channel në fillim të viteve 2000. Më poshtë e gjeni pjesën e tretë të episodit 35 Sa … Read More ». Sebnem is in love with Kerem. SerialeShqip. Janë shndërruar në një nga mënyrat e zbavitjes më të suksesshme të viteve të fundit. Dashuri me Qira – Kiralik Ask Dashuri me Qira – Kiralik ASK – Sezoni 2 – Kanali Turk Dashuria Bardh e Zi Dashuria e Erret – Kara Sevda Dashuria e Veshtire Dashuria Nuk Njeh Fjale. Serialet turke “pushtojnë” televizionet greke March 5, 2013 10:09 “Më vjen keq por tani nuk mund të flas, pas pak fillon “Sulejmani i Madhërishëm” – këtë fjali e ka dëgjuar shpesh kur ka dashur të lërë takim me dikë, tregon Vicky Bechraki. Kanali me seriale pa kufi-TDC, hapet sonte në orën 19 me dramën “Mama dhe Nëna”, e cila tregon rrëfimin e dy grave, jetët e të cilave ndërthuren me njëra tjetrën papritur. Serialet turke, të cilat njihen me emrin dizi, po pushtojnë gjithnjë e më shmë botën dhe për këtë ka fakte. Şükrü tashmë është aktori kryesor në një seri turke “Betimi” i cili së shpejti pritet të transmetohet. Intervista kur Demet Özdemir dhe Yusuf Çim flasin per lidhjen e tyre ne emisionin Star Life qe transmetohet ne kanalin Star Tv! Ne linkun e meposhtem mund te gjeni edhe informacione te tjera ne. Create New Account. Stina e Qershive zbarkon në Vizion Plus në tetor Sezoni i ri në Vizion Plus do të sjellë edhe një nga sukseset e dy viteve të fundit të produksioneve turke. Sila ejashiko pjesa 48, Sila perkthim shqip, Sila pj 48, Sila shqip episodi 48, Sila shqip pj 48, Sila shqip pjesa 48, Sila RTV 41, seriali Sila. E më vonë dikur filluan të hijnë në modë serialët turke. Forum-islamik. Familja e Madhe-Episodi 378. Serialet turke gjatë pesë vjetëve të fundit kanë arritur të pushtojnë shikuesit e 36 shteteve, ndërsa në shtetet arabe janë më të shikuarat në histori. May 05, në tetor Sezoni i ri në Vizion Plus do të sjellë edhe një nga sukseset e dy viteve të fundit të produksioneve turke. 03/08/2019 17:28 nga: Gazeta Blic. Prej vitesh serialet turke janë kthyer në të preferuarat e publikut. Ata janë shitur në disa nga televizionet më të njohura të botës. Serialet turke, duke filluar që fillimi i vitit të ardhshëm do të synojnë një treg tjetër ndërkombëtar, Azinë Perëndimore Pas suksesit të prekur në Lindjen e Mesme, Amerikën Latine dhe në shumë vende europiane, industria e filmit do të fillojë të synojë tregje të tjera. Përpara telenovelave turke, pjesë e bisedave të ditës ishin personazhet Çeleste, Paloma, Rubin, Mehmet, Sylejman, Elif, Omer, e dhjetra e dhjetra emra të tjerë personazhesh që shfaqen aktualisht. 378 Me gusta · 54 personas están hablando de esto. serialeShqip. Shekulli Madheshtor Kosem (Muhteşem Yüzyıl: Kösem ) është një turk televizive në vazhdim të vitit 2011 turke televizionit periudhë dram&eu. Seriale Turke Shqip HD. Ai vazhdoi edhe me seriale turke ku ishte protagonist kryesor. Filmografia. Mirësevini në faqen www. Vaj'za e Am'basador'it - Episodi 33. 974 · 61 μιλούν γι' αυτή τη Σελίδα. kinemajaime. Varësisht prej episodi, zgjidhni opsionin i cili ju përshtatet apo ju punon më mirë. EjaShiko - Seriale me perkthim Shqip. Kjo është lista e serialeve më të shikuara turke:. • //© Faqja Zyrtare e Serialit " Kara Sevda " në Facebook LIKE & SHARE Faqen Tonë! Name *. Keywords: Kuzgun, seriale shqip, seriale turke me titra shqip, Seriale Turke, seriale turke me perkthim shqip, seriale turke ne shqip, hercai me titra shqip, dfvdfvdf, kimse bilmez me titra shqip. Serialet turke, duke filluar që fillimi i vitit të ardhshëm do të synojnë një treg tjetër ndërkombëtar, Azinë Perëndimore Pas suksesit të prekur në Lindjen e Mesme, Amerikën Latine dhe në shumë vende europiane, industria e filmit do të fillojë të synojë tregje të tjera. serialeShqip. Edhe në Shqipëri telenovelat e shumëndjekura latine u zëvendësuan me ato turke. Këto të fundit e shpjegojnë këtë fenomen si një reagim sentimental nga ana e shikueseve në Ballkan. serialet turke 275,877 views. Visit the post for more. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. Sefirini Kizi - Episodi 22. Objektivat janë më të mëdhaja në këtë industri” tha ai. Shumë prej femrave i shohin serialet apo filmat vetëm për shkak të aktorëve të kuruar në detaje. Serialet turke kanë fituar popullaritet të madh në të gjithë rajonin. Serialet Turke. me qesi kuazikritika kurr s'kena me mujt me mrri kurrkun. Gjatë viteve të fundit, telenovelat turke kanë marrë një vëmendje të madhe në Shqipëri. Përveç miliona shikuesve turk ata pranë televizorit kanë mbledhur edhe mijëra shikues të tjerë në. Seriale Turke me përkthim shqip. Seriale Shqip TV. Ndër aktorët e preferuar, janë disa me origjinë shqiptare. See more of Fluturat Seriale turke në shqip on Facebook. Kanali me seriale pa kufi-TDC, hapet sonte në orën 19 me dramën “Mama dhe Nëna”, e cila tregon rrëfimin e dy grave, jetët e të cilave ndërthuren me njëra tjetrën papritur. EjaShiko - Seriale me perkthim Shqip. All Rights Reserved. 2018/07/04. Ai vazhdoi edhe me seriale turke ku ishte protagonist kryesor. Elokuent TV 3,717 views. 489 všečkov · 29 govori o tem.